תשע סיבות מדוע מומלץ להתאמן בבוקר

2017 #2 ג'ורנל

תשע סיבות מדוע מומלץ להתאמן בבוקר

 

1) אימון בוקר עוזר להתרענן1-bod

אימוני בוקר מונעים  עייפות כרונית ותשישות, תהליכים רבים בגופינו מתעכבים בשעות הלילה, אימון בוקר עוזר לגוף להיכנס למצב עבודה, אימונים גופנים תורמים למחזור דם יעיל יותר, מאיצים את קצב הלב. כמו כן אימון גופני אינטנסיבי גורם להפרשת אדרנלין, שמרענן את מערכת העצבים.

 
 

2) אימון בוקר משפר את מצב הרוח2-nastr

ידוע כי ספורט עוזר להתמודד עם מצבי לחץ יום יומי. בזמן מאמץ פיזי  מופרש במוח הורמון ששמו דופמין- הורמון האושר שלנו- שנותן הרגשת סיפוק ומוטיבציה. בשביל זה לא צריך להקדיש שעות רבות בחדר כושר.בכל יום יש 1440 דקות.  אתם צריכים  רק  כ-40 דקות להקדיש לאימוןן היומי שלכם  והתוצאה תשמר לכ-10-12 שעות אחרי האימון. מתאמנים בבוקר – נשארים פוזיטיביים לכל היום!

 

3) אימון בוקר מאיץ מטבוליזם3-met

אימון אינטנסיבי מאיץ חילוף חומרים עד כ-7%. אפקט מהאימון נשמר ל-12 שעות אחרי האימון בעיקר אחרי אימוני בוקר! אם ביקרתם בחדר כושר בערב, חילוף החומרים ישאר אקטיבי רק לכמה שעות בודדות עד שאתם הולכים לישון.

 
 

4) אימון בוקר עוזר להוריד משקל (לשמור על הגזרה)4-phd

אחרי שינה כמות האינסולין וסוכר בדם נמוכה. מאגרים של אנרגיה המגיעים ממקור העיקרי – הפחמימות, גם חסרות. בעת אימוני בוקר לפני הארוחה במקומם הגוף משמש במאגר השומנים בגוף ליצירת אנרגיה. אורך חיים הנ"ל של אימוני בוקר מקובל לקרדיו, אימוני כוח וכמו כן אימוני גמישות. (בעת הצורך מומלץ להתעייץ עם תזונאי)

 
 

5) אימון בוקר מונע תאבון יתר5-apt

לאנשים רבים אוכל הינו מקור הנאה. בחיפוש אחרי דופמין אנחנו נמשכים לכל דבר שנכנס לאופק שלנו. אימוני בוקר יסייעו לרדת מההרגל הנ"ל. אספקט פסיכולוגי – בידיעה עד כמה קשה היה המאמץ לשרוף את הקלוריות בבוקר, החשק לבלוע עוד קלוריות במהלך היום ירד.

 
 
 

6) אימון בוקר עוזר להשיג תוצאות6-rzl2

סדירות – אין לנו עדיין מספיק תירוצים לוותר על האימון בוקר כמו לאחר יום שלם. (כמו "התעייפתי בעבודה…", "אני מעדיף להעביר זמן עם החברים בפאב…"). עצבים שנאגרו שמשך היום לא יאפשרו לכם להעביר את אימון עם נתינה מלאה ובטכניקה נכונה. בגדול, באימוני בוקר יש לנו יותר כוחות מאשר באימוני ערב.

 
 

7) לאנשים שלא פעילים רוב היום

הרבה אנשים מעבירים זמן רב בעבודה מול מחשבים. התעסקות במקצוע שבו אין הרבה תזוזה לגוף פוגע ביציבה, ראיה ומבנה השרירים. התמדה באימוני בוקר מפתחת משמעת ועם הזמן  - את הרצון להיות פעילים יותר גם במהלך היום ובזמן החופשי.

 
 
 

8) שיפור התגובה ויכולת שחלית8-speed

.התמדה באימונים עוזרת לחדד את יכול השכלית. אנשים פעילים מצליחים להגיב במהירות ובקרירות רוח לכל האתגרים ומצבי לחץ במהלך היום, בלי להיסחף עם רגשות ובלי להיכנס לסטרס
.שמתם לב אולי שאחרי אימון בוקר אתם הרבה יותר ערניים ומוחנה לבצע מסימות קשות יותר בזמן קצר יותר? זה קורה בגלל שבזמן האימון יותר דם שעשיר בחמצן מגיע למוח ובכך משפר את תיפקודו
.בכל אימון בוקר היכולת השחלית עולה ל 4 עד 10 שעות אחרי האימון

 

9) שיפור השינה8-son

עקב אימוני בוקר הגוף יתחיל להתרגל לאורך חיים חדש  ובריא יותר.  הגוף יתן סימן מתי עליו ללכת לישון על מנת לקבל מנוחה מספקת. אם יומך התחיל מוקדם והיה רווי, לא אמורות להיות בעיות עם הירדמות בשעות הסבירות.

Share Button