Notice: wpdb::prepare נקרא בצורה לא תקינה. The query argument of wpdb::prepare() must have a placeholder. כנסו ל-Debugging in WordPress למידע נוסך. (הודעה זו נוספה בגרסה 3.9.0.) in /home/pdaa/ipoleacademy.com/wp-includes/functions.php on line 3132

Notice: wpdb::prepare נקרא בצורה לא תקינה. The query argument of wpdb::prepare() must have a placeholder. כנסו ל-Debugging in WordPress למידע נוסך. (הודעה זו נוספה בגרסה 3.9.0.) in /home/pdaa/ipoleacademy.com/wp-includes/functions.php on line 3132

Notice: wpdb::prepare נקרא בצורה לא תקינה. The query does not contain the correct number of placeholders (0) for the number of arguments passed (1). כנסו ל-Debugging in WordPress למידע נוסך. (הודעה זו נוספה בגרסה 4.8.3.) in /home/pdaa/ipoleacademy.com/wp-includes/functions.php on line 3132

Notice: wpdb::prepare נקרא בצורה לא תקינה. The query argument of wpdb::prepare() must have a placeholder. כנסו ל-Debugging in WordPress למידע נוסך. (הודעה זו נוספה בגרסה 3.9.0.) in /home/pdaa/ipoleacademy.com/wp-includes/functions.php on line 3132
הצלחה מתחילה כאן - 2018 #1 ג'ורנל

הצלחה מתחילה כאן

הצלחה מתחילה כאן 2018 #1 ג'ורנל

איך ספורט משפיע עלינו נפשית

 

לפני שאתן (או אתםרצות לקנות את המדריך העדכני ביותר לאושרלקבוע תור לפסיכולוג או לקחת נוגדי דיכאוןאולי כדאי שפשוט תקומו מהספהיותר ויותר מחקרים מוכיחים את ההשפעות החיוביות שיש לספורט עלינולא רק פיזיתאלא גם רגשית ונפשית

קצב החיים בחברה העכשווית עלה בצורה משמעותית בשנים האחרונות, עם ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה וכניסתם של הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות לחיי היום-יום. העלייה בקצב החיים מחייבת אותנו להתמודד עם דרישות הנעשות תובעניות יותר ויותר, בין אם בעבודה, בחיים האישיים וגם בדרישות שלנו כלפי עצמנו. נשים במיוחד מרגישות את הלחץ להספיק לעשות הכל – לפתח קריירה ולשבור את תקרות הזכוכית, אך גם למצוא זמן לזוגיות, להקים משפחה, לשמור על חיי חברה פעילים ועוד.

הלחץ הזה משפיע ישירות על רמות המתח הנפשי שלנובארצות הברית למשלהנתונים מצביעים על כך שבמהלך חייהם כרבע מכלל האוכלוסייה יחוו הפרעות חרדה וכחמישית יחוו דיכאוןארגון הבריאות העולמי חוזה שעד שנת 2020 דיכאון יהיה הסיבה השנייה למוות ונכות בעולםאחרי מחלות לב.

אף על-פי שאנשים רבים פונים לטיפול פסיכולוגי ותרופתי להתמודדות עם הפרעות חרדה ודיכאוןישנן עדויות מכל תחומי המדע כי פעילות גופנית קשורה באופן ישיר לבריאות נפשית תקינהאנשים הפעילים גופנית מדווחים על איכות חיים טובה יותר ותחושת סיפוק עצמי גבוהה יותרוזאת ממספר סיבות:

השפעות פיזיות על הגוף

הפעילות הגופנית גורמת לירידה במתח השרירי שבגוףובנוסף כשאנו מתאמנות יש עלייה בצריכת החמצן של הגוף מה20181 שגורם לזרימת דם מהירה יותרחשוב מכלבזמן פעילות גופנית הגוף מפריש אנדורפינים וחומרים נוספים – אימון גופני מעלה את רמות הסרוטוניןהדופמין והנוראפינפרין שהם שליחים עצביים המוליכים מחשבות ורגשותהדופמיןהחשוב למוטיבציה ולקשבמשפר את מצב הרוח ואת הרגשת הרווחהמגרה את מערכת הקשב ומעניק הרגשה של שביעות רצון כאשר אנו משיגות מטרה מסוימת.מחקרים מראים שאימון גופני קבוע מגדיל את מאגרי הדופמין במוח ומעודד יצירה של קולטני דופמין במוח.אימון גופני גם מעלה מיד את רמות הנוראפינפרין במוחחומר המעיר ומפעיל את המוח ומשפר את ההערכה העצמיתבאותה המידה אימון גופני משפיע על הסרוטונין החשוב למצב הרוחלבקרת דחפים ולהערכה העצמית.

השפעות נפשיות על הגוף

חוץ מההנאה המובנת מאליה שבעיסוק בספורטהספורט גם גורם לנו לתחושת שליטה עצמית ויעילות,בנוסף על סיפוק כשאנו משיגות מטרות באימון ורואות התקדמותהפעילות הגופנית גורמת כמעט תמיד לשיפור בביטחון העצמיופותחת פתח לאינטרקציות חברתיות חיוביות (כשמתאמנים יחד עם עוד אנשים,כמו בסטודיו שלנו). בנוסף האימון הגופני מסיח את דעתנו מהבעיות והקשיים היומיומייםומעניק שקט נפשי כשמתרכזים בוהתמודדות עם אתגרים ומכשולים היא גם חלק גדול בכל פעילות גופניתוכשאנחנו אכן מתגברות על הקשייםתחושת הסיפוק וההצלחה מדרבנת אותנו להיות נחושות ולעבוד קשה יותר גם בהתמודדות עם אתגרים מסוגים אחריםכגון עבודהלימודים ובחיים האישיים.

אם את מרגישה לפעמים מדוכאתכבדה או מצוברחת ללא סיבההדבר החשוב ביותר הוא להתחיל לעשות משהו. לא משנה מה. לאנשים שאינם פעיליםבגלל מצב נפשי קשה או גם אפילו תקין לגמרי,הצעד הראשון פעמים רבות נראה כבלתי אפשרי. לרוב האנשים האלו נמצאים במלכוד: אין להם את הכוח הדרוש בכדי להתחיל להתאמן, ומצד שני אין להם כוח מכיוון שאינם מתאמנים. זוהי לא רק בעיה של חוסר בכוח רצון, עצם ההתחלה בשבילם היא האתגר המרכזי.

חשוב להדגיש שבבניית תוכנית האימונים לאדם שרק עושה את הצעדים הראשונים בעולם הספורט,המוטו המרכזי הוא: "מעט הוא טובויותר הוא טוב יותר", מכיוון שגם "מעטאימון הוא טובועדיף משום פעילות בכללוכמובן ש"יותראימון הוא טוב אפילו יותר.

ומה לגבי השפעות של ריקוד על עמוד?

בנוסף כמובן לכל ההשפעות החיוביות שכבר ציינולריקוד על עמוד במיוחד יש יתרונות נוספיםכמו שמספרות התלמידות שלנוברברהבת 31, סיפרה לנו: "עמוד זה סיפור אהבה שונה לחלוטין וממכר בטירוףגם עושה את הגוף יפה וגם מחשל – למדתי להשקיע יותרלהתגבר על הכאב ולנסות פעם אחר פעם עד שאני מצליחה לבצע את התרגילזה מעצים ברמותבזכות אקזוטיק (ריקוד עמוד על עקבים) גם התחלתי להרגיש סקסית יותר." לינור, (בת 34?, אמא לילדה קטנה), מוסיפה: "בעזרת האימונים על העמוד גיליתי יכולות מדהימות שהגוף מסוגל לבצעכל פעם הצלחתי להפתיע את עצמי עם תרגיל חדש ופשוט אין על ההרגשה הזאת!"

 

אז אם את רוצה לפתח ביטחון עצמי ולהרגיש מסופקתנשיתחזקה ובשליטהכל מה שנותר לך לעשות הוא רק להתחיללא משנה מה וכמהברגע שתיקחי את הצעד הראשון – שאר הצעדים יהיו קלים הרבה יותר!

 האקדמיה לריקוד על עמוד ואמנויות אוויר

Share Button

Notice: Undefined index: file in /home/pdaa/ipoleacademy.com/wp-content/themes/ipole-academy/footer.php on line 2

Notice: Undefined index: shellname in /home/pdaa/ipoleacademy.com/wp-content/themes/ipole-academy/footer.php on line 2